ВІДБУЛОСЬ ЕКСПЕРТНЕ ОБГОВОРЕННЯ: «ВПРОВАДЖЕННЯ В УКРАЇНІ СУЧАСНИХ ТЕХНІЧНИХ СТАНДАРТІВ, СИСТЕМ ТЕСТУВАННЯ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ ДИТЯЧОГО ОДЯГУ З УРАХУВАННЯМ СВІТОВОГО ДОСВІДУ (ЄС, США, КАНАДА)»

ВІДБУЛОСЬ ЕКСПЕРТНЕ ОБГОВОРЕННЯ: «ВПРОВАДЖЕННЯ В УКРАЇНІ СУЧАСНИХ ТЕХНІЧНИХ СТАНДАРТІВ, СИСТЕМ ТЕСТУВАННЯ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ ДИТЯЧОГО ОДЯГУ З УРАХУВАННЯМ СВІТОВОГО ДОСВІДУ (ЄС, США, КАНАДА)»

Громадська спілка «Українська гільдія активістів» 22 листопада 2018 року провела захід «Експертне обговорення: «Впровадження в Україні сучасних технічних стандартів, систем тестування та сертифікації дитячого одягу з урахуванням світового досвіду (ЄС, США, Канада)».

На заході були присутні експерти:

1. ДП «Укрметртестстандарт» в особі начальника відділу сертифікації продукції легкої промисловості Озоліної Наталії Вікторівни.

2. ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя Міністерства охорони здоров’я України» в особі:

  • заступника директора Подрушняка Анатолія Євгенійовича;
  • старшого наукового співробітника Хількевич Тетяни Валеріївни;
  • наукових співробітників Костюченко Тетяни Петрівни та Малишевої Олени Євгенівни.

3. ДУ «ІНСТИТУТ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я ІМ. О.М. МАРЗЄЄВА НАМНУ» в особі Наукового співробітника Лабораторії безпеки життєдіяльності дитячого населення Шкарбан Катерини Сергіївни.

4. Офіс ефективного регулювання в особі експерта Луценка Дмитра.

5. ГО “Ліга Укршкірвзуттяпром” в особі президента Олександра Бородині, а також інші представники громадських організацій та громадськості.

6. Адвокат Віталій Власюк.

7. Помічник адвоката Катерина Грігор.

8. Представники УГА – заступник голови Шатній Олександр та Марія Лех.

На початку заходу представниками Української Гільдії Активістів були представлені 2 презентації, в яких були висвітлена інформація, надана експертами міжнародних організацій з різних країн, зокрема, Канади, США, Європи щодо питань, які стали предметом дискусії під час експертного обговорення. А також напрацювання законодавчих змін, які пропонуються внести в діюче законодавство України для покращення існуючої ситуації в питаннях якості матеріалу дитячого одягу в Україні.

Всі присутні на заході експерти були єдині в позиції щодо того, що категорично забороняти використання синтетичного матеріалу в дитячому одязі є недоречним, оскільки певні синтетичні матеріали також є безпечними до використання і не спричиняють негативних наслідків для життя та здоров’я дітей.

Було зазначено, що більш небезпечним є не самі синтетичні матеріали, оскільки навіть за нинішніми нормами законодавства натуральним вважається матеріал, у якому міститься до 10 % синтетики, а саме рідина, якою обробляється одяг від псування та для знезараження під час зберігання і т.д.

Експертами було погоджено позицію щодо того, що Україна вже взяла на себе певні зобов’язання в результаті підписання Угоди про асоціацію з ЄС і повинна невідворотньо їх виконувати згідно прописаних термінів.

Було погоджено думку про те, що нинішнє законодавство України є достатньо не досконалим, оскільки при відміні ДСТУ, які розроблені в часи Радянського союзу і до 1991 року, то технічне регулювання і лабораторні дослідження просто не буде по яким нормам проводити, оскільки нові норми в достатній кількості не розроблені і не затверджені на рівні країни.

Обов’язковим є найближчим часом провести лабораторні дослідження щодо можливості застосування певних видів синтетичних матеріалів і їх відсоткового відношення в складі матеріалу, який буде безпечний для життя та здоров’я дітей.

Також експертами наголошено про необхідність звернення до спеціалістів – пожежників, які в змозі провести дослідження матеріалів на предмет ступеню горіння/плавлення і т.д., оскільки в даний час такі офіційні експерименти не проводились і відповідно офіційних результатів від них немає, які б можна було використовувати для безпечного виробництва одягу дитячого.

За підсумками експертного обговорення, враховуючи складність та важливість теми, було вирішено перевести роботу в інший формат – збору письмових пропозицій та проведення додаткових консультацій по результатам експертного обговорення з кожною організацією, які в результаті повинні увійти до експертної позиції. А експертна позиція в свою чергу буде лобіюватись перед відповідними державними органами для оновлення та розробки актуальної законодавчої бази з приводу якості дитячого одягу.

Коментарі

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *