УГА КАТЕГОРИЧНО ЗАСУДЖУЄ НЕЗАКОННИЙ ТИСК НА ГО “ЕКОПАРК ОСОКОРКИ” У ЗВ’ЯЗКУ З БОРОТЬБОЮ ІЗ НЕЗАКОННОЮ ЗАБУДОВОЮ НА ОЗЕРАХ

УГА КАТЕГОРИЧНО ЗАСУДЖУЄ НЕЗАКОННИЙ ТИСК НА ГО “ЕКОПАРК ОСОКОРКИ” У ЗВ’ЯЗКУ З БОРОТЬБОЮ ІЗ НЕЗАКОННОЮ ЗАБУДОВОЮ НА ОЗЕРАХ

Вранці 30 жовтня 2018 року співробітники податкової міліції прийшли з обшуком до громадського активіста, керівника Громадської організації “Екопарк Осокорки” Олександра Пилипенка. За словами Олександра, в нього відібрали ключі від автівки, також забрали телефони та комп’ютери щоб перешкодити йому зателефонувати до адвоката. Також під час обшуку, коли він знаходився у будинку, невідома особа з числа представників податкової міліції сіла в його автівку та переставила її на інше місце. Протягом якого часу ця людина знаходилася у автівці й що там робила – невідомо.

Представники громади і адвокати викликали слідчо-оперативну групу поліції, аби подати заяву з приводу порушення процесуального законодавства податковою міліцією.

Серед правоохоронців також знаходились підозрілі особи, які відмовлялись представлятись і ззовні були більше схожі на представників криміналітету, яких в народі називають “тітушки”.

Слідчо-оперативна група поліції прибула на місце і провела огляд місця події та зняла відбитки пальців у салоні авто, яке було незаконно вилучене у власника. Слідчі прийняли від захисника еко-парку заяву про скоєння кримінального правопорушення.

В даний час продовжується обшук у квартирі очільника ГО “Екопарк Осокорки”.

Нагадаємо, що все це відбувається паралельно з судовими процесами щодо оскарження з боку активістів дозволів на будівництво житлового комплексу “Патріотика на озерах”, які були видані з порушеннями, а також ряду інших порушень, які на думку активістів унеможливлюють будівництво в цьому місці.

Під час круглого столу в КМДА 26 вересня 2018 року мер Києва та голова КМДА Віталій Кличко ініціював мораторій на будівництво на території озер на Осокорках до винесення рішення судом. Відбулось 2 судові засідання – останнє 26 жовтня і розгляд справи перенесено ще на тиждень.

Але, забудовник вирішив самостійно в порушення вказівки мера Києва Віталія Кличка розпочати роботи по будівництву не чекаючи рішення суду тим самим свідомо провокуючи протистояння активістів та охорони будівельних майданчиків. Роботи було поновлено 29 жовтня 2018 року. Саме після того, як активісти почали збирати матеріали щодо поновлення будівельних робіт і почався тиск на активістів з боку правоохоронців.

УГА закликає забудовника зупинити всі будівельні роботи до моменту вирішення справи в суді та набуття чинності судовим рішенням, яке встановить істину по справі. Закликаємо правоохоронні органи утриматись від тиску шляхом відкриття незаконних кримінальних справ проти активістів, вчинення дій з порушеннями чітких норм законодавства, які призводять до порушення законних прав та інтересів громадян України та відверто дискредитують правоохоронні органи в цілому.

Коментарі

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *