ВІДПОВІДЬ ДЕРЖАВНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ІНСПЕКЦІЇ ЩОДО СИТУАЦІЇ З ТАНКЕРОМ "ДЕЛФІ"

ВІДПОВІДЬ ДЕРЖАВНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ІНСПЕКЦІЇ ЩОДО СИТУАЦІЇ З ТАНКЕРОМ "ДЕЛФІ"

22 листопада 2019 р. після шторму танкер «Делфі» сів на мілину в Одеській області. Пізніше стало відомо про перевищення забруднення води поблизу судна спочатку в 53 рази, а потім й у 90 разів. Вже в червні 2020 р. було заборонено відвідування пляжу, де знаходився танкер, у зв’язку з розливом нафтопродуктів. 

Згідно з відповіддю Державної екологічної інспекції України на запит ГС «Української гільдії активістів» щодо надання інформації стосовно аварії на танкері «Делфі», у липні 2020 р. під час позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій облдержадміністрації, було вирішено класифікувати ситуацію як надзвичайну ситуацію місцевого рівня, а відповідальність за забруднення покладено на судновласника та місцеві органи влади.

Інспекція повідомляє, що до її повноважень не належать функції надання кваліфікованих висновків щодо загрози навколишньому природному середовищу, зокрема шкоди рослинному та тваринному світу. Однак у разі невиконання власником судна вимоги капітана Одеського морського порту – якщо судновласник не підіймає затонуле майно у вказаний строк, Державне підприємство «Адміністрація морських портів України» має право невідкладно приступити до виконання робіт із демонтажу та звільнення акваторії від танкера – бункерувальника згідно з вимогами ст.123 Кодексу торговельного мореплавства України. Варто зазначити, що 26 серпня 2020 р. танкер зуміли підняти з горизонтального положення у вертикальне.

За інформацією від Державної екологічної інспекції України, остаточний розрахунок розміру шкоди та винесення претензії буде можливим після закінчення всіх робіт, оскільки забруднення продовжується. Більш того, існує велика ймовірність повторного забруднення при видаленні танкера з місця знаходження.

 

Коментарі

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *