АКТИВІСТИ УГА ТА ГО "ЕКОПАРК ОСОКОРКИ" ОСКАРЖУЮТЬ ЗАКОННІСТЬ ЗАБУДОВИ НА ТЕРИТОРІЇ ЕКОПАРКУ

АКТИВІСТИ УГА ТА ГО "ЕКОПАРК ОСОКОРКИ" ОСКАРЖУЮТЬ ЗАКОННІСТЬ ЗАБУДОВИ НА ТЕРИТОРІЇ ЕКОПАРКУ

17.10.2018 відбулось судове засідання по дозволу на будівництво на пісках (2-га черга) в Окружному адміністративному суді, за адресом вул. Петра Болбочана, 8. Суддя Пащенко, зал 9.

В даному позові оскаржується дозвіл ДАБІ (Державної архітектурно-будівельної інспекції) на будівництво на пісках біля озер Небреж, Тягле в Дарницькому районі міста Києва. Підстави позову (скорочено):
1. Невідповідність плану забудови чинному Генеральному плану, згідно якого там має бути паркова зона.
2. При отриманні дозволу на будівництво не була пройдена процедура перевірки вплину на довкіллі згідно закону ‘Про вплив на довкіллі’.
3. Ділянка, на якій заплановане будівництво належить до зони охоронюваного ландшафту, де будівництво заборонено.
4. Дозвіл на будівництво був отриманий в той час, коли Контактбудсервіс вже знаходився у стані банкрутства.

Активісти так прокоментували хід першого судового засідання:

17.10 2018 р. в Окружному адміністративному суді м. Києва відбулось перше судове засідання щодо розгляду по суті справи за позовом ГО «Екопарк Осокорки» до Державної архітектурно–будівельної інспекції України про скасування дозволу на виконання будівельних робіт. Мова йде про дозвіл на будівництво, отриманий компаніями ТОВ «Контактбудсервіс» та ТОВ «Будеволюція», що дає формальне право на забудову зеленої зони навколо озер Небреж і Тягле.

Забудовники без оцінки впливу на довкілля, порушуючи правила забудови в м. Києві, порушуючи вимоги чинного Генерального плану м. Києва 2020, мають намір збудувати в районі Осокорки в зеленій зоні загального користування, яка крім того є зоною охоронюваного ландшафту, 43 будинки по 26 поверхів.

За клопотанням ГО «Екопарк Осокорки», в зв’язку з суспільним резонансом та важливістю справу слухає колегія суддів у складі трьох судів. Зазначене клопотання ГО мало на меті ускладнити або унеможливити прогнозовані наміри представників забудовника «домовитись» про необхідне їм рішення.

Нажаль, судовий процес, який відбувся 17.10.2018 р. лише переконав в тому, що наші побоювання небезпідставні.

По суті.

Розгляд справи (було розглянуто 2-ві з 4-х підстав позову) тривав понад 3 години. При цьому, колегія суддів у складі головуючого судді Пащенко К.С, суддів учасників колегії Чудак О.М., Шейко Т.І. по суті розгляду перших двох підстав за 3 години не поставили жодній з сторін жодного питання по суті!

При цьому головуючий Пащенко К.С. жодного разу навіть не запропонував суддям, учасникам колегії поставити будь-яке запитання.

Розвиток розгляду справи показав, що не дивлячись на беззаперечність наших доводів та доказів, а під час судового засідання ми лише додатково впевнились в нашій правовій позиції, суд, не бажаючи зупинятись на оцінці тих доказів, якими ми апелюємо (позовна заява викладена на нашій сторінці Фейсбук) намагається у будь-який спосіб ухвалити рішення суду саме 17.10.2018 р.

В цілому ведення процесу суддею Пащенко дало нам відстави для занепокоєння щодо його заангажованості та упередженості.

Суддя поспішав винести рішення, не дивлячись, що це перше судове засідання, а також на те, що на його розгляд не з’явились залучені треті особи якими є: Державне агентство водних ресурсів України, Комунальне підприємство «Плесо», Державна служба з питань національної культурної спадщини, Департамент культури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), а Київська міська державна адміністрація не виконала ухвали суду про надання витребуваних доказів.

Таку поспішність судді Пащенко ми пов’язуємо з вимогою Кличка В.В. зупинити ведення будь-яких будівельних робіт, поки спір щодо незаконності будівництва не буде розглянуто в суді.

Очевидно, що представники забудовника дуже розраховували на швидке та позитивне для себе рішення, і чекали, щоб з 17.10.2018 р. розпочати своє незаконне будівництво. Хоча, ухвалення рішення судом першої інстанції у будь-якому випадку не ставить крапку в цьому судовому процесі.

Та все ж, не дивлячись на відмову суду після 3-х годин засідання оголосити перерву, завдячуючи підтримці громади, ми домоглись, щоб суд не приймав 17.10.2018 р. рішення.

В судовому засіданні оголошено перерву. Наступне судове засідання призначено на 26.10.2018 р. о 10:00.

Лише підтримка громади, суспільний інтерес, висвітлення справи в засобах масової інформації зможуть зупинити суддів ухвалити завідомо незаконне рішення.

Розраховуємо на підтримку небайдужих та закликаємо поширювати інформацію щоб домогтись законного рішення суду та зупинки будівництва з вищеописаними порушеннями.

Джерело:

17.10.2018 відбулось судове засідання по дозволу на будівництво на пісках (2-га черга) в Окружному адміністративному суді

Коментарі

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *