НАЗАРЕНКО ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ (захист людей з інвалідністю)

НАЗАРЕНКО ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ (захист людей з інвалідністю)

Рік і місце народження: 02 липня 1950 р., м. Бричани, Молдавська РСР

Національність: українець.

Назаренко В.В., після закінчення Київського політехнічного інституту в 1973 році, розпочав свою трудову діяльність у виробничому об’єднанні “Кристал” м. Києва. За період роботи він пройшов шлях від інженера до начальника відділу. Трудова діяльність Назаренка В.В. відзначалась грамотами і подяками керівництва об’єднання і Міністерства. З 1993 року, як людина з інвалідністю з дитинства II групи, Назаренко В.В. займається громадською діяльністю в русі людей з інвалідністю. З 1995 року по 2000 рік очолював Київську міську громадську організацію” ІВАР”, а в 1996 році Назаренко В.В. створив єдину в Києві та області автошколу для навчання людей з інвалідністю водінню автомобіля. За чотири роки школа підготувала близько 150 людей з інвалідністю-водіїв.

В цьому ж році він очолив ініціативну групу, яка працювала над розробкою Програми забезпечення людей з інвалідністю автомобілями. Один із розділів Програми найшов своє відображення у прийнятому Верховною Радою України Закону «Про гуманітарну допомогу». Він особисто приймає участь в опрацюванні інших законодавчих документів щодо соціального захисту людей з інвалідністю. За ініціативою Назаренка В.В. в організаціях людей з інвалідністю м. Києва опрацьовано і впроваджено сучасні методи реабілітації людей з інвалідністю, технології трудового виховання та адаптації людей з інвалідністю до умов цивілізованого життя.

В квітні 2000 року на звітно-виборній конференції на альтернативній основі Назаренко В.В. був обраний Головою Координаційної ради міських громадських організацій людей з інвалідністю м. Києва, яка об’єднує 40 міських організацій людей з інвалідністю різних нозологій із загальною чисельністю 38 тисяч.

В листопаді 2002 року на VI позачерговому З’їзді Всеукраїнської організації людей з інваліднстю “Союз організацій людей з інвалідністю України” Назаренка В. В. обирають головою цієї найчисельнішої громадської організації, яка має осередки в усіх регіонах України і налічує біля 680 тисяч членів. В межах цієї установи здійснюються міжнародні зв’язки з аналогічними закладами зарубіжних країн. За його участю узагальнено зарубіжний досвід з питань реабілітації людей з інвалідністю, організовано обмін досвідом між українськими та зарубіжними фахівцями.

В громадських організаціях інвалідів успішно застосовуються новітні методи творчої реабілітації, мобілізації невикористаних можливостей і здібностей інвалідів. В 2005 році колектив цієї організації був нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

Ефективність діяльності організації, її результативність сприяють високому авторитету та поваги Назаренка В.В. поміж керівників громадських організацій людей з інвалідністю.

За вагомий внесок в розвиток руху людей з інвалідністю в Україні, він нагороджений орденами «За Заслуги» III ступеня (2003р.) та II ступеня (2006р.), а також Почесною грамотою Верховної Ради України та Подякою Кабінету Міністрів України. У грудні 2009 року отримав звання «Заслужений працівник соціальної сфери».

Коментарі

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *